slide1234
slidelpg
slide123
Jesteś w:  all4beauty.com.pl » Oferta » Oxybrazja

Oxybrazja – mikrodermabrazja wodno-tlenowa


Podczas szczegółowych badań nad tematem, doszłam  do wniosku, że zarówno mikrodermabrazja diamentowa, jak i korundowa to metody znane i skuteczne, jednak dla bardzo ograniczonej grupy klientów ze względu na niezmiernie długą listę przeciwwskazań do ich wykonania. Wśród nich przede wszystkim skłonność do rozszerzania i pękania naczyń krwionośnych, która eliminuje znamienitą większość osób, niekoniecznie w starszym wieku. Peeling wodno-tlenowy, bo tak powszechnie nazywa się oxybrazję, bije powyższe metody na głowę ze względu na efektywność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, także dla cer naczyniowych i  trądzikowych.
Czym jest oxybrazja?
oxy2Oxybrazja to nowy na rynku kosmetycznym sposób złuszczania naskórka przy pomocy aplikowanych pod ciśnieniem rozproszonych kropelek soli fizjologicznej i tlenu. W przeciwieństwie do rozpowszechnionej mikrodermabrazji diamentowej i korundowej, oxymikrodermabrazja lub inaczej oxyaquabrazja jest zabiegiem dla każdego rodzaju cery, o wiele delikatniejszym i bardziej higienicznym (głowica zabiegowa nie dotyka do ciała), a jednocześnie równie skutecznym, o szerszym spektrum działania. Umożliwia przeprowadzenie zabiegu u osób o cerze wrażliwej, delikatnej, a nawet naczyniowej.

Zabieg
Procedura wykonania zabiegu oxybrazji jest całkowicie bezpieczna oraz bezbolesna, a jedyny dyskomfort stanowić może (dla osób bardziej wrażliwych) odczuwalny chłód. Wykonuje się go bezdotykowo, co jest jego kolejnym, niezaprzeczalnym atutem. Przygotowanie do zabiegu polega na oczyszczeniu powierzchni zabiegowej z zanieczyszczeń (w przypadku skóry twarzy – demakijaż), a następnie ustawieniu fotela w pozycji poziomej. Zabieg oxybrazji trwa od 15 do 90 minut w zależności od partii ciała, wykonuje się go z odległości 0,5 – 1 cm od powierzchni skóry, dyszą przypominającą długopis, z której wydobywa się tlen oraz sól fizjologiczna pod ciśnieniem.
Działanie
Oxybrazja przede wszystkim dotlenia skórę, jak również redukuje zmarszczki. Działa odświeżająco, rozjaśniająco, wygładzająco, a dodatkowo przynosi ukojenie podrażnionej skórze. Efekt peelingu to usuwanie martwego naskórka i zaskórników, ponadto zwężenie porów. Może też zmniejszać blizny, a także redukować rozstępy. Zalecana jest również w trądziku różowatym.
Zabieg można wykonywać w połączeniu z kwasem hialuronowym lub innymi substancjami czynnymi. Na zakończenie zabiegu zaleca się nałożenie kremu z filtrem.
Funkcja soli fizjologicznej podczas zabiegu polega na łagodzeniu stanów zapalnych. Natomiast funkcja tlenu to przyśpieszenie odbudowy włókien kolagenowych i rekonstrukcja naczyń włosowatych oraz powstrzymanie rozwoju trądziku, a nawet przyśpieszenie odrastania włosów.

Wskazania do zabiegu:
- łojotok,
- trądzik,
- zaskórniki,
- rozszerzone pory,
- cellulit
- rozstępy
- blizny potrądzikowe,
- przebarwienia – rozjaśnia skórę, wyrównuje koloryt,
- zmarszczki – spłyca głębokie zmarszczki, likwiduje drobne,
- wypadanie włosów – leczy także łupież i przywraca prawidłowe funkcje mieszków włosowych,
- skóra z objawami fotostarzenia – rozjaśnia skórę, poprawia koloryt, zmiękcza naskórek, poprawia     elastyczność,
- zgrubiała skóra.

Przeciwwskazania:
- wykonany zabieg kwasami (odczekać min. tydzień),
- nowotwory skóry,
- zmiany ropne w obrębie skóry, także opryszczka,
- uszkodzenia naskórka,
- infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) w okolicy, gdzie ma być wykonany zabieg,
- ciężkie choroby ogólnoustrojowe,
- łuszczyca w fazie aktywnej,
- świeże blizny,
- stany zapalne zatok.
Po zabiegu nie należy się opalać i kąpać w chlorowanej wodzie przez 48 godzin.
Zaleca się wykonanie serii 4 – 6 zabiegów co 7 – 10 dni a następnie co 2 – 3 miesiące dla utrzymania efektu.
Czas zabiegu i cena uzależnione są od powierzchni ciała, na której wykonywany jest zabieg.

Oxybrazja to moim zdaniem najbardziej odkrywcza metoda odmładzania i rewitalizacji skóry dostępna już także na Naszym lokalnym na rynku kosmetycznym. Wyzwala efekt naturalnej i samoistnej odbudowy oraz regeneracji skóry. Zabieg jest łagodniejszy i przyjemniejszy od tradycyjnej mikrodermabrazji, gdyż nie dochodzi do mechanicznego ścierania naskórka, wywołującego podrażnienia i zaczerwienia.

Zobacz cennik